דף הבית תחומי פעילות השתלמויות מורים
 שלח ברכה לחבר
 ציר היסטורי
 קישורים לאתרים
 הסקר השבועי
השתלמויות מורים

נושאי ההשתלמויות :


 חגים וערכים- מטרתה של תוכנית זו להעמיק את הידע וההכרות עם חגי ישראל ומעגל השנה היהודי, תוך תפיסה חינוכית וערכית. התוכנית מציגה את גלגולי החג במהלך הדורות, ובוחנת את המשמעויות הרלוונטיות כיום.


יהדות ודמוקרטיה-  שני היסודות העומדים בבסיס קיומה של מדינת ישראל הם היותה מדינה יהודית ודמוקרטית. מטרתה של תוכנית זו להתעמק בהבנת יסודות אלו, ובמתח ביניהם. התוכנית דנה בוחנת את מחויבותנו לזהות היהודית והדמוקרטית, וכן את היסודות הדמוקרטיים במורשת היהודית.

מאה מושגים - ההשתלמות בנויה על אשכולות תוכן מתוך תכנית "מאה מושגים" כפי שנבנתה עכל ידי משרד החינוך.  התכנית בנויה לתת העשרה והעמקה למורים בתכנים וכן הצעה לפעילויות עם תלמידים בנושאים אלו.

 

בר מצווה - השתלמות זו עוסקת במתן כלים למורים סביב שנת בר המצווה : בגרות והתבגרות, הכרות עם טקס בר המצווה הדתי , בניית מדרשים חברתיים הקשורים בפרשת השבוע, מפגשי הורים-תלמידים בסוגיות אקטואליות, חשיבה לקראת טקס בר  המצווה בבית הספר.
התכנית משלבת השתלמות למורים, מפגשי תלמידים והנחיית הטקס.

 

יהדותרפיה- תוכנית זו עוסקת במתן כלים להתמודדות פסיכולוגית וחינוכית עם משברים דרך לימוד מקורות יהודיים ובחינת הרלוונטיות שלהם למצב הנוכחי. התוכנית מפגישה את המחנך עם מקורות יהודיים מגוונים מהתנ"ך ועד סיפורי חסידים, על-מנת להשתמש בתשתיות תרבותיות אלו כמשאב להתמודדות עם אתגרי התקופה.


אנחנו נשארים בארץ?!- דיון מעמיק בשאלת ארץ ישראל. מה הקשר שלנו לארץ? ממה הוא נובע? ואיך הוא משפיע על חיינו? מה מקומה של ארץ ישראל בתרבות היהודית, בהגות ובספרות העתיקה והחדשה?


כל ישראל ערבים זה בזה- המלחמה חשפה ביתר שאת תמונת מצב חברתית קשה וכואבת של פערים והזנחה. מטרת תוכנית זו לבחון את המצב החברתי בארץ ואת מקורותיו, מה הן דרכי התמודדות אפשריות, ומה חלקנו כאזרחים בהתמודדות זו.

 

מוסר ומלחמה- סוגיות מוסריות בשעת מלחמה. איך נשמור על צלם אנוש וחברה מוסרית גם בעת מלחמה? דיון במצב הנוכחי ובהכרעות אקטואליות לאור חוקי המלחמה במקורות.


במרחק שתי תקוות מן הקרב, חזיתי שלום- מטרתה של התוכנית לעסוק בהיבט האופטימי והמחזק של זהותנו היהודית והציונית.מה נותן לנו תקווה? מה הם מקורות הכוח שלנו להתמודדות עם המצב? כיצד ניתן לעצב חזון הבונה מציאות?

שיטים, מכון החגים - בית היוצר להתחדשות התרבות היהודית והחברה בישראל, קיבוץ בית השיטה, 10801, טלפון: 04-6536344, פקס: 04-6532683

מכון שיטים (ע"ר) מס' עמותה 58-0459212

chagim@bethashita.org.il

המכון נתמך ע"י הגופים הבאים: מן היסוד, קרן מוזס וולפוביץ והתנועה הקיבוצית.

היצירות המוצגות באתר הן ברישיון | האתר נבנה ע"י   

כרגע באתר 389 גולשים