top of page
קשה היא מכת הרעב
פסיקתא רבתי, פרשה כו'.
על פי ח"נ ביאליק וי"ח רבניצקי, ספר האגדה, הוצאת דביר, עמ' קז'.
"ותבוא העיר במצור" וגו' "ויחזק הרעב בעיר" – והיו בנות ציון מתחברות בשווקים והיו רואות אלו את אלו. זאת אומרת לחברתה: למה יצאת לשוק, שלא יצאת לשוק מימיך? והיא עונה ואומרת לה: מכסה אני ממך? קשה היא מכת הרעב. איני יכולה לסבול. והן אוחזות זו בזו ומבקשות בתוך העיר ואינן מוצאות; והיו מגפפות את העמודים ומתות עליהן בראש כל פינה.
![](https://static.wixstatic.com/media/1a52a1_6a0172ac9b7e4b3f80fc62a130464c1b~mv2.png/v1/fill/w_130,h_130,al_c,q_85,usm_0.66_1.00_0.01,blur_3,enc_auto/1a52a1_6a0172ac9b7e4b3f80fc62a130464c1b~mv2.png)
![](https://static.wixstatic.com/media/1a52a1_f6daaebe4aed4a26b4f34da8ec86da82~mv2.png/v1/fill/w_130,h_130,al_c,q_85,usm_0.66_1.00_0.01,blur_3,enc_auto/1a52a1_f6daaebe4aed4a26b4f34da8ec86da82~mv2.png)
![](https://static.wixstatic.com/media/1a52a1_f6daaebe4aed4a26b4f34da8ec86da82~mv2.png/v1/fill/w_130,h_130,al_c,q_85,usm_0.66_1.00_0.01,blur_3,enc_auto/1a52a1_f6daaebe4aed4a26b4f34da8ec86da82~mv2.png)
![](https://static.wixstatic.com/media/1a52a1_184fa439eca6413bafd61d692b05cc30~mv2.png/v1/fill/w_130,h_130,al_c,q_85,usm_0.66_1.00_0.01,blur_3,enc_auto/1a52a1_184fa439eca6413bafd61d692b05cc30~mv2.png)
![](https://static.wixstatic.com/media/1a52a1_3cb21f96bd6e4703906b5ab5e8558e6a~mv2.png/v1/fill/w_130,h_130,al_c,q_85,usm_0.66_1.00_0.01,blur_3,enc_auto/1a52a1_3cb21f96bd6e4703906b5ab5e8558e6a~mv2.png)
![](https://static.wixstatic.com/media/1a52a1_3cb21f96bd6e4703906b5ab5e8558e6a~mv2.png/v1/fill/w_130,h_130,al_c,q_85,usm_0.66_1.00_0.01,blur_3,enc_auto/1a52a1_3cb21f96bd6e4703906b5ab5e8558e6a~mv2.png)
![](https://static.wixstatic.com/media/1a52a1_96b6f86950184eb3961d5be07aee3497~mv2.png/v1/fill/w_130,h_130,al_c,q_85,usm_0.66_1.00_0.01,blur_3,enc_auto/1a52a1_96b6f86950184eb3961d5be07aee3497~mv2.png)
![](https://static.wixstatic.com/media/1a52a1_eb9a5d88110e47bf964cf109d2bbc221~mv2.png/v1/fill/w_130,h_130,al_c,q_85,usm_0.66_1.00_0.01,blur_3,enc_auto/1a52a1_eb9a5d88110e47bf964cf109d2bbc221~mv2.png)
![](https://static.wixstatic.com/media/1a52a1_eb9a5d88110e47bf964cf109d2bbc221~mv2.png/v1/fill/w_130,h_130,al_c,q_85,usm_0.66_1.00_0.01,blur_3,enc_auto/1a52a1_eb9a5d88110e47bf964cf109d2bbc221~mv2.png)
![](https://static.wixstatic.com/media/1a52a1_8972c82d59df40da836fd559ba7f9e0d~mv2.png/v1/fill/w_130,h_130,al_c,q_85,usm_0.66_1.00_0.01,blur_3,enc_auto/1a52a1_8972c82d59df40da836fd559ba7f9e0d~mv2.png)
![](https://static.wixstatic.com/media/1a52a1_aa712e12125f4bdd8957422545a07faa~mv2.png/v1/fill/w_130,h_130,al_c,q_85,usm_0.66_1.00_0.01,blur_3,enc_auto/1a52a1_aa712e12125f4bdd8957422545a07faa~mv2.png)
![](https://static.wixstatic.com/media/1a52a1_aa712e12125f4bdd8957422545a07faa~mv2.png/v1/fill/w_130,h_130,al_c,q_85,usm_0.66_1.00_0.01,blur_3,enc_auto/1a52a1_aa712e12125f4bdd8957422545a07faa~mv2.png)
עוד לחג >
![](https://static.wixstatic.com/media/1a52a1_e5eb5a5abc3a42b4ad9ec66b9f3c9556~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_99,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/1a52a1_e5eb5a5abc3a42b4ad9ec66b9f3c9556~mv2.jpg)
bottom of page